Novinky

Jadro – udržateľný zdroj energie

17. mája 2024
Jadrová energia je najčistejšia. Je aj takmer najbezpečnejšia, bezpečnejšia než veterná, a to aj po započítaní katastrof v Čeronobyle a Fukushime. Pravdepodobne je aj najlacnejšia.

Staršie

Nezabúdajme na hospodársku súťaž

6. mája 2022
Tento týždeň som komisárke Vestager pripomenul, že nielen kartelové dohody firiem obmedzujú hospodársku súťaž ale, že sú to aj politici, ktorí ju občas obmedzujú systémovo.

Pri sankciách voči Rusku sa málo hovorí o dôležitej téme

4. mája 2022
Málo sa hovorí o forme, akou sú a budú obchodné bariéry voči Rusku zavedené. Či sú to zákazy dovozu alebo clá. Pre členské štáty EÚ je podľa mňa výhodnejšie zaviesť namiesto zákazov dovozné clá.

Prečo už desaťročie dobiehame Západ pomalšie

7. apríla 2022
V uplynulej dekáde Slovensko zlyhalo oproti ostatným stredoeurópskym štátom aj v ekonomickom dobiehaní Západu.

Dôležitosť zmlúv o voľnom obchode

25. marca 2022
Zmluvy o voľnom obchode nám umožňujú nákup napríklad energií a potravín za nižšie ceny a v stabilnom množstve, čoho význam nám teraz ukazuje vpád Ruska na Ukrajinu.

Madelaine Albright

24. marca 2022
Mal som tú česť spoznať sa s Madeleine Albright v roku 1993. Urobila veľa dobrej práce nielen pre svet, ale aj pre krajinu, ktorú reprezentovala a región, z ktorého pochádzala.

Nerobme digitalizáciu pre digitalizáciu, ale pre ľudí

17. marca 2022
Komisárky pre digitalizáciu a hospodársku súťaž som sa včera pýtal na to, či je únijná digitálna stratégia zameraná správne. Priamej odpovedi sa však vyhla.