Médiá

Opatrenia pre cenovo dostupnejšiu a bezpečnejšiu energiu

16. apríla 2022
Plán s názvom „REpowerEU“ navrhuje viacero opatrení, ktoré reagujú na rastúce ceny energií v Európe a ktoré by zároveň mali zaistiť doplnenie zásob plynu na ďalšiu zimu.

Ekonomické dopady vojny

23. marca 2022
V Téme dňa na TA3 som hovoril aj o tom, že na tvrdú ekonomickú vojnu doplatí celý svet, ale Rusko oveľa viac, než Západ. 

V pandémii musí byť finančná pomoc cielená

24. februára 2022
V rozhovore pre TASR som hovoril aj o tom, že pandémia nového koronavírusu mala zvláštny ekonomický priebeh.

Sebestačnosť je ilúzia

2. januára 2022
Sebestačnosť je ilúzia. Spoliehajme sa na diverzifikáciu, na to, že budeme mať zmluvy o voľnom obchode so všetkými demokratickými štátmi.

Musíme myslieť na rast

23. decembra 2021
Zaspali sme na vavrínoch. Málo sa už pozeráme na hospodársky rast a to musíme zmeniť. Pretože z toho, že nás predbieha Čína – ktorá má v ústave zakotvenú vedúcu úlohu komunistickej strany – vyplývajú isté riziká.

Ako sa najlepšie pripraviť na budúce krízy

20. decembra 2021
V rámci hodnotenia roka 2021 v Európskom parlamente som na TA3 hovoril o tom, ako sa môžeme najlepšie pripraviť na budúce krízy, ale aj o tom, ako v tom môžeme pomôcť my europoslanci.

Prínosy konferencie o budúcnosti Európy

14. decembra 2021
Najväčší priestor na zlepšenie Európskej únie má konferencia vo väčšom využívaní skúseností členských štátov tak, aby z každého eura získali ľudia čo najviac úžitku.

O návrhu na jednotný nabíjací vstup pre mobilné telefóny

29. novembra 2021
Cieľom Európskej komisie zjednotiť nabíjacie vstupy do jedného (USB-C) je znížiť elektroodpad. Je však takáto regulácia dobrá cesta?

Nemeriame dostatočne výsledky použitých peňazí, považujem to za najväčší problém

28. novembra 2021
Podľa Európskeho dvora audítorov nemeriame v rozpočte EÚ dobrým spôsobom to, aké výsledky sme dosiahli za peniaze daňových poplatníkov.

Posilnili sme náš tím

25. októbra 2021
Vybral som štyroch stážistov, ktorí mi budú tri mesiace pomáhať s prácou v Bruseli a Bratislave.

USA a EÚ by mali naďalej prehlbovať obchodnú spoluprácu

10. októbra 2021
Liberalizácia obchodu odstraňovaním existujúcich prekážok patrí medzi kroky, ktoré dokážu pomôcť všetkým zúčastneným stranám.

Slovensku sa dlhodobo nedarí využívať európske prostriedky

20. augusta 2021
Vnútorný trh a ochrana spotrebiteľa, tiež daňové otázky. To sú oblasti, ktoré sa dotýkajú každého z nás, preto bude zaujímavé zistiť, čo nové prinášajú