Novinky

Hospodársky rast 3: Ako dobiehať EÚ

21. augusta 2023
Šesť princípov a desať príkladov riešení, ktoré prináša volebný program SASKY na zrýchlenie hospodárskeho rastu.

Staršie

Ako zvýšiť transparentnosť EÚ

17. januára 2022
Ďalšia zo série štúdií, ktorú pre mňa pripravili slovenskí odborníci. Tentokrát o tom, kde by sa EÚ mohla zlepšiť v transparentnosti. V mnohom si môže brať príklad z členských krajín. Napríklad aj zo Slovenska.

Ekonomické analýzy sú potrebné aj v ochrane životného prostredia

2. decembra 2021
Európska komisia pripravila legislatívny návrh na zníženie záťaže batérii na životné prostredie. Bez jeho analýzy však môže byť výsledný efekt nulový, alebo dokonca negatívny.

Budeme mať dosť peňazí na riešenie klimatickej zmeny?

30. novembra 2021
Často sa hovorí o potrebe peňazí na boj proti klimatickej zmene. Menej už o tom, aký bude mať tento boj dopad na dlhodobú udržateľnosť verejných financií.

Nesúhlasím s presúvaním mladých do sektorov, kde zarobia menej

26. novembra 2021
Tento týždeň sme na plenárnej schôdzi EP diskutovali aj o návrhu, že treba dotáciami pritiahnuť mladých ľudí do agrosektora.

Ako zvýšiť platy učiteľov

11. novembra 2021
Už roky si myslím, že časť eurofondov by mala ísť na zvýšenie platov učiteľov. Bolo by menej byrokracie, neefektívnosti, asi aj korupcie. Včera som mal konečne príležitosť to povedať v pléne Európskeho parlamentu.

Ako zlepšiť dostupnosť bývania

27. októbra 2021
Európsky parlament minulý týždeň vyzval členské štáty, aby zabezpečili dostatok bývania na pokrytie potrieb obyvateľstva. Komu by sa to nepáčilo. Ale pomôže to?