Novinky

Prečo už desaťročie dobiehame Západ pomalšie

7. apríla 2022
V uplynulej dekáde Slovensko zlyhalo oproti ostatným stredoeurópskym štátom aj v ekonomickom dobiehaní Západu.

Staršie

Čudná kríza

14. februára 2022
Toto bola veru čudná kríza. Keď sa pozrieme na jej dopady a porovnávame ich s dopadmi minulých kríz, tak to vyzerá, že sme makroekonomicky pomoc v kríze prestrelili.

Dve strategické možnosti boja za lepšiu klímu. Horšia a lepšia

19. januára 2022
Môžeme ísť buď cestou, ktorá je síce populárna, ale ide o vyhodené peniaze, alebo nepopulárnou, ktorá je efektívnejšia a stoja za ňou aj nositelia Nobelovej ceny za ekonómiu.

Ako zvýšiť transparentnosť EÚ

17. januára 2022
Ďalšia zo série štúdií, ktorú pre mňa pripravili slovenskí odborníci. Tentokrát o tom, kde by sa EÚ mohla zlepšiť v transparentnosti. V mnohom si môže brať príklad z členských krajín. Napríklad aj zo Slovenska.

Ekonomické analýzy sú potrebné aj v ochrane životného prostredia

2. decembra 2021
Európska komisia pripravila legislatívny návrh na zníženie záťaže batérii na životné prostredie. Bez jeho analýzy však môže byť výsledný efekt nulový, alebo dokonca negatívny.

Budeme mať dosť peňazí na riešenie klimatickej zmeny?

30. novembra 2021
Často sa hovorí o potrebe peňazí na boj proti klimatickej zmene. Menej už o tom, aký bude mať tento boj dopad na dlhodobú udržateľnosť verejných financií.

Nesúhlasím s presúvaním mladých do sektorov, kde zarobia menej

26. novembra 2021
Tento týždeň sme na plenárnej schôdzi EP diskutovali aj o návrhu, že treba dotáciami pritiahnuť mladých ľudí do agrosektora.