Novinky

3 dekády po vzniku SR: Slovensku chýbajú Slováci

1. januára 2023
Krátky pohľad na tri úplne rôzne dekády, z ktorých iba jednu možno považovať za ekonomicky úspešnú. V zvyšných bohatla úzka skupina mocných na úkor spoločnosti.

Staršie

Nabíjačky pre elektromobily každých 60 km

23. októbra 2022
Európsky parlament tento týždeň odhlasoval povinnosť, aby boli elektrické nabíjacie stanice pre automobily k dispozícii aspoň každých 60 km pozdĺž všetkých diaľnic a rýchlostných ciest najneskôr do konca roku 2025. Hlasoval som proti.

Zuzana Čaputová v Európskom parlamente

19. októbra 2022
Po vystúpení sa prezidentka stretla aj so Slovákmi pracujúcimi v EP, a tak sme mali príležitosť porozprávať sa napríklad aj vplyve hospodárskeho rastu na náladu v spoločnosti.

Čierna bude čierna aj keď uzákoníme, že je biela

18. septembra 2022
Čierna bude čierna aj keď uzákoníme, že je biela a deficit bude deficit, aj keď doň nebudeme rátať niektoré výdavky.

Reakcia na nárast cien v EÚ

16. septembra 2022
Podľa mňa sa musíme sústrediť na dve veci. Po prvé, ak chceme pomáhať spoločnosti znášať krízu na dlh, musíme šetriť. Po druhé, pomáhať môžeme len najzraniteľnejším ľudom a najperspektívnejším firmám.

V prejave von der Leyenovej chýbala churchillovská pravda

14. septembra 2022
V dnešnom prejave o stave Únie odzneli myšlienky, s ktorými môžem rád súhlasiť, ale aj také, s ktorými nesúhlasím. Niektoré zásadné odkazy v prejave chýbali.

Hlasoval som proti tomu, aby výroba energie z jadra bola diskriminovaná

6. júla 2022
Rozhodnutie opieram najmä o tri argumenty. Po prvé, jadro neškodí viac než iné udržateľné zdroje. Po druhé, bez jadra to podľa vedcov zrejme nepôjde. Po tretie, otepľovanie by sme mali spomaliť čo najlacnejšie.