V roku 2023 očakávam aj diskusie o zmenách Paktu stability a rastu

V roku 2023 nás čakajú ekonomicky ťažké časy, s čím súvisia veľké výzvy v kľúčových oblastiach – bezpečnosť, klimatická zmena, hospodársky rast.

Uviedol som pre agentúru SITA:

“V roku 2023 očakávam horúce diskusie o zmenách Paktu stability a rastu a o konsolidačných plánoch členských štátov. Dôležité budú aj polemiky o komplexnej reforme trhu EÚ s elektrinou. Dajú sa očakávať aj strety ohľadne nových iniciatív v riešení klimatickej zmeny a ohľadne dohody o minimálnej dani. Mali by sme oveľa intenzívnejšie presadzovať zníženie verejných dlhov a zníženie inflácie. Kľúčovou bude naďalej bezpečnostná situácia na Ukrajine, ktorá si vyžiada pokračovanie pomoci a zrejme aj ďalšie sankcie voči agresorovi. Ekonomicky nás čakajú ťažké časy. Slabý rast sa zrejme zmení na recesiu a my by sme konečne mali prichádzať s väčším počtom opatrení na obnovu hospodárskeho rastu. Zásadné opatrenia si bude vyžadovať aj zvýšenie efektívnosti na riešenie klimatickej zmeny a na eliminovanie rastúceho protekcionizmu.”

https://www.webnoviny.sk/cakaju-nas-ekonomicky-tazke-casy-predpoveda-europoslanec-jurzyca-klucovou-bude-bezpecnostna-situacia-na-ukrajine/